A. Miller

Nagroda Pulidoriego dla mgr Adriany Miller

Z wielką radością informujemy, że mgr Adriana Miller (Zespół Biologicznie Aktywnych Metalopeptydów) została wyróżniona nagrodą Pulidoriego.

Serdecznie gratulujemy!

O Laureatce

Pani mgr Adriana Miller jest obecnie na czwartym roku studiów doktoranckich. W swojej pracy, którą realizuje pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Rowińskiej-Żyrek, prof. UWr skupia się na wykorzystaniu jonów Zn(II) i Cu(II) do wzmocnienia aktywności biologicznej peptydów przeciwdrobnoustrojowych. Wolny czas poświęca na rozwijanie pasji sportowych, m.in. w sekcjach uniwersyteckich (wioślarskiej i żeglarskiej).

O nagrodzie

Nagroda im. Fernando Pulidoriego jest skierowana do młodych chemików zajmujących się zagadnieniami termodynamiki i kinetyki kompleksów w roztworach. Nagroda jest przyznawana podczas corocznej Konferencji ISMEC (International Symposium on Metal Complexes) autorom publikacji o innowacyjnym i oryginalnym charakterze oraz wyróżniającym całościowym dorobku naukowym.

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

logo fundusze europejskie
flaga Rzeczypospolita Polska
logo unii europejskiej fundusze społeczne